Cpanel Mail Hesabı Açma

Cpanel kullanımı yazılarımızda, Cpanele giriş, Cpaneli Türkçeleştirme ve temel özelliklerini anlatmıştık. Bu yazımızda info@siteadi.com gibi e-postalar oluşturmayı ve cpanel mail hesabı açma ve yönetmeyi daha detaylı anlatacağız.

Mail hesabı açmak için videolu anlatımından da yararlanabilirsiniz. Resimli anlatımı yazımızda bulabilirsiniz.

Hostgator Cpanel e giriş yapıyoruz. Posta bölümünde e-posta hesaplarına tıklıyoruz.

cpanel mail hesaplari

Gelen sayfada mail adresini yazıyorsunuz. Yan bölümünden de alan adınızı seçiyorsunuz. Şifrenizi oluşturduktan sonra mail kotanızı sınırsız ya da belli bir kapasite yazabilirsiniz. ‘Create Account’ tıkladığınızda aşağıdaki listede mail adresiniz yerini alacaktır.

Hostgator de yer alan tüm hosting paketlerinde mail sınırlaması bulunmamaktadır. Hostgator hosting paketlerini mail server olarak da kullanabilirsiniz.

mail hesabi acma

Mail hesabını yönetme:

Mail adresinizin şifresini değiştirebilirsiniz (Change Password), Kotasını değiştirebilirsiniz (Change Quota), mailinizi silebilirsiniz (Delete). ‘More’ tıkladığınızda webmail üzerinden e-postanıza gelen maillere ulaşabilirsiniz.

email hesaplari

‘Configure Email Client’ tıkladığınızda, epostalarınızı, Microsoft Outlook ve Microsoft Outlook Express kullanıyorsanız otomatik yapılandırma ile kurulumu sağlayabilirsiniz. Manuel olarak yapmak isterseniz de gerekli bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

email yapilandirma

Diğer mail programları ile de mail ayarlarının nasıl yapıldığını ‘Mail ayarları videolu anlatım’ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Maillerinize online ulaşmak isterseniz webmail üzerinden ulaşabilirsiniz. Detay bilgilere ‘Webmail kullanımı yazımızda bulabilirsiniz.

Cpanel Domain Ekleme
Windows Hosting Fiyatları

Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir