Hostgator Suspended – Askıya Alma

///Hostgator Suspended – Askıya Alma

Hostgator, hosting hesabınızı hizmet sözleşmesinde belirttiği sebepler nedeni ile Suspended (Askıya Alma) yapabilir. Bu durumda sitenize girmek istediğinizde www.siteadi.com/cgi-sys/suspendedpage.cgi adresine yönlendirilirsiniz. Bu durumda sitenizin Suspended olma nedeniyle ilgili bir mail gönderilecektir. Belirtilen sebepleri çözdüğünüz ve konu ile ilgili maile dönüş yaptığınızda takdirde hesabınız ve siteniz tekrar aktif edilecektir.

Hostgator Türkçe Canlı destek ve ticket sistemi ile sizde bağlantıya geçebilir, hesabınızın aktifleştirilmesini hızlandırabilirsiniz.

 

hostgator-suspended-olma hostgator tos

Suspended (Askıya alma) Sebepleri:

Hostgator Kimlik Doğrulama: Yeni Alınan Hosting Hesabı için kimlik doğrulama isteyebilir. Kimlik fotokopinizi ve ödemeyi kredi kartı ile yaptıysanız kredi kartı rakamlarının son 4 hanesi açık diğerleri kapalı olacak şekilde mail atmanız gerekmektedir. Kimlik doğrulama işleminden sonra siteniz aktif edilecektir.

Hostgator Ödeme Gecikmesi: Hosting hesabınızın ödemesini, fatura tarihinden 10 günden fazla geciktirmeniz durumunda siteniz askıya alınır, pasifleştirilir. Ödeme sonrası siteniz açılacaktır. Ödemelerinizi kredi kartı ve paypal ile yapabilirsiniz. Özellikle ilk ay 0.01$ ile alınan hosting paketinin bir sonraki ay ödemesi otomatik olarak kredi kartından fatura tarihinde alınacaktır. Paypal ile ödenmiş ve fatura tarihi itabariyle Paypal abone ödeme yapılmamışsa her ay fatura tarihinde Paypal ile ödeme yapmalısınız.

CPU Kullanımı: Sunucu üzerindeki CPU’nun (işlemci) %25’lik kısmını 90 saniyeden fazla kullanmanız durumunda siteniz Suspended yapılacaktır ve konu ile ilgili Security (güvenlik) maili atılacak ve yapmanız gereken optimizasyon işlemi iletilecektir. Genelde WordPress siteler için WP Super Cache eklentisiyle sorun çözülecektir. Joomla ve diğer çeşitli sitelerde Cache (ön bellek) eklenti ve ayarları ile sitenizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Gerekli ayarlamaları yaptığınızı gönderilen maile cevap olarak yazdığınızda siteniz incelenip tekrar aktif edilecektir. Cpanel istatistikler den CPU kullanım miktarını görebilirsiniz.

İnode (dosya ve klasör) sayısı: Sitenizdeki dosya ve klasör sayısı 250,000 den fazla olmamalıdır. Özellikle mail dosyanızın çok dolması nedeniyle ya da çok sayıda dosya içeren site barındırmanız nedeniyle uyarı alabilirsiniz. Gereksiz dosyaları silmeniz yeterlidir. Cpanel den inode sayınızı kontrol edebilrsiniz.

MySQL Bağlantı Limiti: Web hosting paketlerinde aynı anda Cpanel başına 25 adet MySQL bağlantısına izin vermektedir. Reseller paketlerde bu sınır Cpanel başınadır. VPS ve Dedicated sunucularda bu limit bulunmamaktadır. Özellikle forum sitelerinde 500 aktif üyenin eş zamanlı olarak çalışabilmesi anlamına gelmektedir. Bunun üzerinde bir forum siteniz varsa VPS veya Dedicated sunucu almanız gerekmektedir.

Trafik Kullanımı: Seçtiğiniz hosting paketi; Reseller, VPS, Dedicated belirli bir trafik kullanım izni vermektedir. Bu trafik kullanımı aşılırsa bir üst pakete geçene kadar ya da ekstra trafik alana kadar siteniz Suspended edilebilir. Sonrasında aktif edilecektir. Web hosting paketlerinde trafik sınırı bulunmamaktadır.

Çeşitli Kaynak Kullanımları: Hostgator hizmet sözleşmesinin 7.a maddesinde belirttiği çeşitli kaynak kullanımı kısıtlamalarına uyulması gerekmektedir.

Kullanımına izin verilmeyen içerikler ve siteler: Özellikle telif hakları ihlallerine neden olan site içerikleri, yasa dışı içerik barındıran siteler, spam amaçlı siteler gibi detaylı listeyi Hostgator Hizmet sözleşmesi 2. Maddesindeki içerik başlıklı bölümde bulabilirsiniz. Uyarı mailinden sonra 48 saat içinde içeriğinizi kaldırmanız siteniz Suspended olacaktır. Kimi yasaklı içerikler barındırılması durumunda uyarı yapılmadan site kapatılır.

Spam Mail atma: Siteniz, Hostgator Mail kurallarına uymak durumundadır. Spam amaçlı mail atan siteler, Spam kara listesine giren siteler kapatılmaktadır. Spam konusunda Hostgator sıfır tolerans ile hareket etmektedir.   

 

Hostgator sunucu kaynaklarının limitlerini daha detaylı inceleyebilirsiniz.

 

 
Hostgator Hesap İptali
Hostgator Ödeme Gecikmesi

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.