Hostgator Avrupa Data Center

/, Hostgator Türkiye/Hostgator Avrupa Data Center

hostgator-data-center hostgator türkiye  Hostgator Amerika sunucuları, Ace Datacenter, Cyrusone ve Softlayer data centerlarında yer almaktadır.

Hostgator Avrupa sunucuları, IBM tarafından satın alınan, Dünya’nın en büyük Data Center firmalarından Softlayer firmasının Hollanda – Amsterdam daki data center merkezinde yer almaktadır.

 

Hostgator’un hizmet aldığı tüm Data Centerları inceleyebilirsiniz.

Hostgator Türkiye sitesi www.hostgator.com.tr den hosting aldığınızda web siteniz direkt olarak Avrupa data center da host edilmektedir. www.hostgator.com dan almanız durumunda siteniz Amerika da ki data center da barındırılmaktadır.

Hostgator Web hosting almak yazımızda, nasıl hosting alımı yapacağınız ve indirim kuponu kullanacağınız aktarılmıştır.

Avrupa sunucularına geçmek isterseniz Data Center değiştirme formunu doldurmanız yeterlidir. Cpanel hesabınız, tüm siteleriniz, veri tabanları ve mail hesapları ile birlikte bir gün içinde aktarılacaktır. Transfer işlemi sonrasında DNS ayarlarınız, ‘hostgator.com.tr’ uzantılı olacak şekilde değişecektir. Alan adı yönlendirmesi sonrasında siteniz, Avrupa sunucularında yer almaya başlayacaktır.

Sitenizin Avrupa sunucularında barındırılması, Türkiye den ping süresinin kısalmasına ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamaktadır. Ping süresi sitenizin bulunduğu sunucuya bilgisayarınızdan bağlanma hızını ifade eder. Ayrıca Cpanel hesabınıza, sitenizin dosyalarına daha hızlı ulaşabilir ve dosyalarınızı daha hızlı yükleyebilirsiniz. Sitenizin Türkiye den Ping süresi Avrupa sunucularında yer aldığında 65ms – 85ms arasında olacaktır. Amerika sunucularında olması durumunda 220ms – 250 ms olacaktır.

Bilgisayarınızdan Ping atmak isterseniz bilgisayarında başlat – programlar ara bölümüne CMD yazdığınızda komut istemini açabilirsiniz. Ping www.siteadi.com  komutunu girerseniz ping sürenize ulaşabilirsiniz. Ping atmak sitenizin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek içinde kullanılmaktadır. Sunucuda bir sorun olduğunda yanıt vermeyecektir.

 

 
Hostgator Nasıl
Cpanelden Dosya Yükleme
2017-10-28T21:04:59+00:00 Hostgator, Hostgator Türkiye|

10 Comments

 1. erkan 17:18 de 02/12/2013 - Yanıtla

  createwebsitehow.com olarak sizin lokasyona baktığımda Hollanda olarak görünüyor…

  • kutlay 10:00 de 05/12/2013 - Yanıtla

   Bu ara Black Friday indirimlerinden dolayı bir yoğunluk var düzeltme yapılacaktır.

 2. erkan 17:13 de 02/12/2013 - Yanıtla

  taşıma işlemi gerçekleşti. fakat tasınan server ipsi 37.18.176.123 buda location bilgisine baktığımda United States Kansas olarak görünüyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

 3. Tuncay 14:54 de 01/12/2013 - Yanıtla

  hostgator.com.tr den aldım direk hostu. ancak yinede abd sunucularında açıldı hesap. Rebecca diye bi bayanla konuşuyorum şuan. avrupa sunucularıda amerikadadır diyor. anlamadım gitti. hasan beye ulaşamıyorum. ne olacak şimdi

 4. Tuncay 15:31 de 27/11/2013 - Yanıtla

  merhaba.

  peki hostgator.com dan host aldığım mail adresiyle tekrar hostgator.com.tr den aldığımızda yinede türkiye sunucularındamı barındırılıyor sitemiz. yoksa başka bi hesap açıp öylemi hostgator.com.tr den host almamız gerekli.

  • kutlay 12:57 de 28/11/2013 - Yanıtla

   Mevcut sitenizi Avrupa sunucularına taşımak için data center değişim formunu doldurmanız yeterlidir. Siteniz Avrupa sunucularına geçecektir. hostgaor.com.tr den hosting aldığınızda direkt olarak Avrupa sunucularında barındırılırsınız. Burda önemli olan farklı ana domain ile almak, mail adresi değil.

 5. serkan akkum 23:02 de 21/10/2013 - Yanıtla

  sitemi avrupa serverlerinize taşıma konusunda talepte bulundum şu an sizden haber alamıyorum kontrol panelinede ulaşamıyorum.Haber bekliyorum.

 6. serkan akkum 11:35 de 21/10/2013 - Yanıtla

  hostgator da hosting hesabım var.Sitem kesintiye uğramasın diye http://hostgator.com.tr/ dan yine hosting paketi aldım.”Türkiye sitesi http://www.hostgator.com.tr den hosting aldığınızda direkt olarak Avrupa sunucularında siteniz host edilmektedir” demişsiniz, ancak buradan aldığım hosting ip olarak amerika lokasyonlu gözüküyor.

Siz de fikrinizi belirtin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.