Hostgator hesap eklentiler ile birçok hizmet ve servise Cpanel yönetim panelinizden ulaşabilirsiniz. Cpanel de Hostgator Links bölümünde ‘Account Addons’ tıklayın.

hostgator-hesap-eklentileri Hostgator Eklentiler

Birçok eklenti ve ek hizmetlere kolayca ulaşacaksınız. Yararlanmak istediğiniz hizmete tıkladığınızda yeni sayfaya yönlendireceksiniz. Hizmetin çeşidine göre başta Hostgator Hosting alımı esnasında kullandığınız mail adresinizi ve formda yer alan diğer bilgileri doldurup talebinizi iletebilirsiniz.

 

Hostgator Hosting paketleri ile sunulan tüm eklentilere http://support.hostgator.com.tr/addons.php Türkçe yardım sayfasından ve http://support.hostgator.com/addons.php İngilizce yardım sayfasından da ulaşabilirsiniz. Çeşitli Eklentiler için başvurularınızı buradaki linklere tıklayıp gelen sayfadaki formlardan da yapabilirsiniz.

 

Hostgator Eklentiler:

$100 credit for Google AdWords

Google Adwords kuponu $100, bu kupon sadece Amerika’ da kullanılmaktadır. Bununla birlikte 100 TL değerindeki Adwords kupon için yapmanız gerekenleri Hostgator Google Adwords yazımızda bulabilirsiniz.

 

Free Toll-free Number (ücretsiz numara) – includes 100 free minutes

Amerika için ücretsiz telefon numarası, Türkiye için geçerli değildir.

 

Change Your Domain Name (alan adı değiştirme) – $5 One Time

Ana domain – Alan adınızı 5$ karşılığında değiştirebilirsiniz. Tıkladığınızda gelen sayfada Hostgator Hosting alımı esnasında kullandığınız mail adresiniz ve yeni alan adınızı girmeniz yeterlidir.

Alan adı değişikliği yapmadan önce yedekleme yapmalı ve tek bir hosting de kullanmak için eklediğiniz diğer alan adlarını silmelisiniz. Çünkü ana alan adı değiştiğinde diğer eklediğiniz alan adları da çalışmayacaktır. Zorunlu olmadıkça ana alan adınızı değiştirmeniz tavsiye edilmez. Alan adınızı kullanmasanız bile eklediğiniz diğer alan adları çalışacaktır.

 

Free Private SSL (ücretsiz SSL sertifikası) – includes free dedicated IP (Business plan only)

Business paket ile birlikte ücretsiz Rapid firmasının SSL sertifikası ve sabit IP ana alan adı için sağlanmaktadır. SSL sertifikası güvenlik amaçlı Eticaret siteleri için gereklidir.

SSL kurulumu esnasında IP değişikliği nedeniyle siteniz birkaç saatliğine çalışmayacaktır. Kurulum sonrası sitenize giriş yapabilirsiniz.

 

SSL – $50/yr (Includes installation)

Baby Paket ve Hatchling paket için SSL güvenlik sertifikası almak ve yüklemek isterseniz ücreti yıllık $50 dır.

Opencart, Magento, Oscommerce, Prestashop gibi bir alt yapıya sahip eticaret sitesi açmak isterseniz SSL sertifikası almak yerine Hostgator Paket yükseltmesi yaparak Business Plana geçmenizi tavsiye ederiz. Business Plan ile ana alan adı için SSL sertifikası ve sabit IP ücretsizdir.

 

Install SSL from Another Company – $10 Charge

SSL sertifikasını başka yerden aldıysanız ve sitenize kurulmasını isterseniz $10 ücreti bulunmaktadır.

 

Site Builder and Site Studio – Free

Site yapma araçları Site Builder ve Site Studio ücretsizdir. Sadece ana domain için kullanılabilirsiniz. Alan adı eklemesi yaptığınız diğer sitelerde kullanamazsınız. Kullanım kolaylığı açısından Site Builder’ı tavsiye ederiz.

 

Request IP – $2 per ip / month

Baby Paket ve Hatchling paket için Sabit IP almak isterseniz aylık $2 (yıllık $24) ücreti vardır. Ana domain için sabit IP talebinde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte Sabit IP tek bir Cpanel ile kullanabildiğinden alan adı eklemesi yaptığınız diğer siteler için sabit IP talep etme imkanı yoktur.

Dikkat etmeniz gereken; Business plan ile kredi kartı, Paypal gibi ödeme alacağınız, SSL sertifikası ve sabit IP ye gereksinimi olan tek bir site açabilirsiniz.  Cpanel’den alan adı ekleme ile WordPress, Joomla gibi siteler ve sadece katalog amaçlı kullanılabilecek e-ticaret siteleri açabilirsiniz.

Hostgator Reseller paketi ile birçok e-ticaret sitesi açabilir, her bir e-ticaret sitesi için ayrı ayrı Cpanel kontrol paneli, SSL sertifikası ve Sabit IP kullanabilirsiniz.

 

Transfer account – Free, We can move your site over from another host. (no guarantees but we will try)

Başka bir hosting firmasında yer alan sitenizin ücretsiz olarak Hostgator Hosting’e transfer edilmesini talep edebilirsiniz. Hostgator Transfer formunu doldurmanız yeterlidir. Daha detaylı bilgilere Hostgator Transfer yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Generate CSR (Certificate Signing Request) to purchase SSL from somewhere else (very complicated not recommended) – Free

Farklı bir hosting firmasından aldığınız SSL sertifikasını yükleyebilmek için CSR talebinde bulunmanız gerekmektedir. Detaylı bilgilere Install SSL Form Hostgator yardım sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Free Domain Name Transfer – We will transfer 1 domain name for free per newly purchased account.

Yeni Hostgator hosting aldıysanız, bir adet alan adını satın aldığınız başka bir firmadan Hostgator Domain hizmetine taşıyabilirsiniz. Bunun için EPP transfer kodunu alan adını satın aldığınız firmadan talep etmelisiniz. Alan adını yeni aldıysanız ancak 60 gün sonra transfer talebinde bulunabilirsiniz.

 

SSH Activation Request – Free for all primary accounts

SSH (Secure Shell) aktivasyon talebini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Güvenli bir veri iletimi protokolü olan SSH üzerinden veri tabanı yedeği alma gibi işlemler için kullanabilirsiniz. Çok büyük dosyaların aktarımı için idealdir. FTP yerine SFTP dosya transferi programları ile kullanılabilir.

 

Eklentiler ile Hostgator Web Hosting paketinizin özelliklerini arttırabilirsiniz. Farklı site ihtiyaçları için kullanabilirsiniz. Hostgator’den tüm bu konularda Türkçe Canlı destek ve Ticket ile yardım alabilirsiniz.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •