hostgator-data-center hostgator Turkey  Hostgator Amerika sunucuları, Ace Datacenter, Cyrusone ve Softlayer data centerlarında yer almaktadır.

Hostgator Avrupa sunucuları, IBM tarafından satın alınan, Dünya’nın en büyük Data Center firmalarından Softlayer firmasının Hollanda – Amsterdam daki data center merkezinde yer almaktadır.

Hostgator’un hizmet aldığı tüm Data Centerları inceleyebilirsiniz.

 

Hostgator Türkiye sitesi www.hostgator.com.tr den hosting aldığınızda web siteniz direkt olarak Avrupa data center da host edilmektedir. www.hostgator.com dan almanız durumunda siteniz Amerika da ki data center da barındırılmaktadır.

Hostgator Web hosting almak yazımızda, nasıl hosting alımı yapacağınız ve indirim kuponu kullanacağınız aktarılmıştır.

Avrupa sunucularına geçmek isterseniz Data Center değiştirme formunu doldurmanız yeterlidir. Cpanel hesabınız, tüm siteleriniz, veri tabanları ve mail hesapları ile birlikte bir gün içinde aktarılacaktır. Transfer işlemi sonrasında DNS ayarlarınız, ‘hostgator.com.tr’ uzantılı olacak şekilde değişecektir. Alan adı yönlendirmesi sonrasında siteniz, Avrupa sunucularında yer almaya başlayacaktır.

Sitenizin Avrupa sunucularında barındırılması, Türkiye den ping süresinin kısalmasına ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlamaktadır. Ping süresi sitenizin bulunduğu sunucuya bilgisayarınızdan bağlanma hızını ifade eder. Ayrıca Cpanel hesabınıza, sitenizin dosyalarına daha hızlı ulaşabilir ve dosyalarınızı daha hızlı yükleyebilirsiniz. Sitenizin Türkiye den Ping süresi Avrupa sunucularında yer aldığında 65ms – 85ms arasında olacaktır. Amerika sunucularında olması durumunda 220ms – 250 ms olacaktır.

Bilgisayarınızdan Ping atmak isterseniz bilgisayarında başlat – programlar ara bölümüne CMD yazdığınızda komut istemini açabilirsiniz. Ping www.siteadi.com  komutunu girerseniz ping sürenize ulaşabilirsiniz. Ping atmak sitenizin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek içinde kullanılmaktadır. Sunucuda bir sorun olduğunda yanıt vermeyecektir.

 

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •