Farklı Hosting firmasından Hostgatora geçiş:

Hostgator, yerli ya da yabancı farklı bir hosting firmasında yer alan WordPress, Joomla gibi sitenizi ücretsiz olarak hosting taşıma kapsamında transfer etmektedir. Sitenizin dosyalarını, veri tabanlarını, mail adreslerini Hostgator’den yeni aldığınız hosting paketine taşımaktadır. Özellikle eski hosting firmanızda da Cpanel kullanıyorsanız, kolaylıkla tüm dosyalarınız, mail hesaplarınız, ek alan adları, Subdomain lerde dahil  tam cpanel transferi yapılabilmektedir. Ayrıca Hostgator, hosting paketleri arasında yükseltme işlemi yapmanız durumunda da ücretsiz olarak site taşıma işlemini gerçekleştirmektedir.

Hostgator’ den yeni hosting paketi alan ve 30 gün içinde transfer talebinde bulunanlar veya yeni güncelleme yapanlar ücretsiz taşıma işleminden yararlanabilirler. Hosting paketini daha alt paketlere düşürenler ve 30 gün sonrasında transfer talep edenler belli bir ücret karşılığında bu hizmetten yararlanabilirler ya da kendileri taşıyabilirler.

 

Transfer işlemlerinin kapsamına ve detaylarına Hostgator destek sayfasından http://support.hostgator.com.tr/articles/hostgator-website-transfers ulaşabilirsiniz.

Transfer işlemleri:

Hostgator Shared (web hosting), Reseller (bayi hosting), VPS ve Dedicated paketlerinin transfer işlemi için https://transfer.hostgator.com/ Hostgator Transfer sayfasına giriş yapıyorsunuz ve öncelikle hosting çeşidinizi seçiyorsunuz. Hosting paketinizin özelliklerine göre farklı işlemler olmaktadır.

Shared – Web Hosting Transferi:

Hostgator transfer sayfasına geldiğinizde Shared (web hosting) tıkladığınızda 3 adımda transfer işlemini gerçekleştireceğiniz sayfa gelecektir. İlk adım Hostgator info; yeni aldığınız Hostgator web hosting bilgilerinizi isteyecektir.  Old Host info; transfer etmek istediğiniz sitenizin yer aldığı eski hosting bilgilerinizi isteyecektir. Son adımda Transfer işlemleri yapılacaktır.

 

 

Hostgator info:

Hostgator’ den yeni aldığınız hosting bilgilerinizi yazıyorsunuz; Account Type; Hesap tipinizi seçiyorsunuz, baby, hatchling gibi, Primary domain name; kayıt olurken belirttiğiniz ana alan adınız, Hostgator server name; Cpanelinizden ulaşabileceğiniz veya kurulum maili ile size gelen mailde yer alan server IP bilgisi, kurlum maili için detay bilgiye Hostgator Hosting Kurulum yazımızdan ulaşabilirsiniz. Your email address; hosting alımı esnasında belirttiğiniz mail adresiniz. Username; kullanıcı adınız, password; şifreniz, bu bilgileri doldurduktan sonra 2. Adıma Old Host İnfo bölümüne geçiyorsunuz.

hostgator-web-hosting-transfer hosting transfer

Old Host info:

Eski hosting bilgilerinizi yazıyorsunuz; Account Domain name hesabınızn olduğu alan adı, Ip / Hostname; Server IP bilgisi, hosting yönetim panelinizden ya da Cpanel kullanıyorsunuz ordan ulaşabilirsiniz. Control Panel Url; kontrol panelinizin adresi, Cpanel kullanıyorsanız www.siteadi.com/cpanel şeklindedir. Previous Hosting company; bir önceki hosting firmanız, yabancı bir çok hosting firması listede yer almaktadır. Türkiye’ den hosting firması kullanıyorsanız ‘Other (diğer)’ seçiyorsunuz. Control panel; Cpanel gibi kullandığınız hosting kontrol panelinizi seçiyorsunuz.  Additional Instructions; eklemek istediğiniz ek bilgiler, formda yer almayan ama transfer işlemi için gerekebilecek bilgileri yazıyorsunuz. Account Username; hosting hesabınızın kullanıcı adı, Account password; hosting hesabınızın şifresi, Does this account have an SSL Certificate; SSL sertifikanız olup olmadığını belirtiyorsunuz. SSL sertifikası eticaret siteleri için gereklidir. Eğer sertifikanız varsa SSL sertifikasının olduğu alan adınızı belirttiğinizde transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu bilgileri doldurduktan sonra 3. Adıma transfer bölümüne geçiyor ve transfer işlemini tamamlıyorsunuz.

hostgator-old-host-info hosting transfer

Hostgator Ticket sisteminden transfer işlemleriniz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili mail ile de bilgi verilecektir. Transfer işlemlerinizin sorunsuz ve hızlı olması için transfer formunda belirttiğiniz bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerinizi taşıma işlemi bitene kadar değiştirmemelisiniz.

Transfer işlemlerinizin gerçekleştiği ve onaylandığı bilgisi gelene kadar, DNS’ lerinizi değiştirmeyin ve eski hostingde yer alan bilgilerinizi silmeyin, hesabınızı kapatmayın. Tüm kontrollerinizi yaptıktan sonra transfer işleminin tam olarak gerçekleştiğine emin olduktan sonra eski hesabınızı kapatabilirsiniz. Alan adı yönlendirme yazımızdan DNS yönlendirme bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Transfer işlemlerinizde destek almak isterseniz Türkçe canlı destek alabilir, transfer adımlarını birlikte doldurabilirsiniz.

Mail hesapların transferi:

Eski hosting firmanızda Cpanel kullanıyorsanız, tam yedek (Full Backup) alırsanız bu dosyanız içinde mail bilgilerinizde yer alacaktır. Kolaylıkla transfer işlemi gerçekleştirilecektir. Yeniden mail hesapları açmanıza gerek kalmayacaktır. Cpanel kullanmıyorsanız transfers@hostgator.com adresine mail atarak taşımanın mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz. Transfer mümkün değilse Outlook gibi program aracılığıyla bilgisayarınızda maillerinizi yedeklemeniz tavsiye edilir. Mail hesaplarınızın çalışması için Cpanel den mail hesaplarınızı tekrar açmanız gerekecektir.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •