Cpanel özellikleri bu yazımızda paylaşılmıştır. Cpanel nedir, Cpanel giriş ve cpanel kullanımı bilgilerine Cpanel giriş ve kullanımı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cpanel Özellikleri:

Cpanel Kayıtlar

 

Cpanel Programlar/ Servisler

Cpanel Güvenlik

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Araçları

Special Offers

Cpanel Gelişmiş

 

Cpanel WebSite Builders

Cpanel istatistikler

Cpanel Yedek Durumu

Cpanel Web Site Trafiği

Cpanel Hesap Bilgileri

Cpanel Kayıtlar:

Awstats, Sitenizin trafik, bant kullanımı, ziyaretçi sayısı, Google analitik gibi detaylı istatistik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Google Analytics integration, hızlı ve kolayca Google analitik kodunu eklemenizi sağlar.

Son ziyaretçiler, Trafik, Webalizer istatistik, raw kayıtları, hata kayıtları ek uygulamalardır.

hostgator-cpanel-kayitlar cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Programlar/ Servisler:

QuickInstall, Hostgator’un sağladığı ek hizmettir. Hızlıca kurulum yapmanıza imkan sağlar. Hazırda gelen Blog yazılım WordPress, CMS yazılımlar; Joomla, Drupal, Eticaret yazılımları; Magento, Prestashop, forum yazılımları; bbPress, MyBB, phpBB, gibi çok kullanılan bir çok güncel programı hemen kurabilirsiniz. Veri tabanı otomatik olarak oluşturuyor. Kullanmaya hemen başlayabiliyorsunuz.

Fantastico De luxe, quickinstall gibi çeşitli programları hızlıca kurmanıza imkan sağlar. Quickinstall daha gelişmiş olduğu için daha çok tercih ediliyor.

Optimize Website, çok önemli bir özelliktir. Sitenizi sıkıştırıp, daha hızlı sayfalarınızın açılmasını sağlar. Apache modül mod_deflate özelliği olarak da bilinir.

BaseKit SiteBuilder, Hostgator’un sağladığı ek hizmettir. Kurumsal site ve tanıtım amaçlı statik site yapmak için kullanışlı web tasarım programıdır. Tema seçip, çeşitli sayfalar ekleyebilirsiniz.

CGI merkezi, sitenizde kullanabileceğiniz ziyaretçi defteri, saat, sayaç, geri sayım, banner gibi uygulamaların kolaylıkla html kodlarını oluşturmanızı sağlar.

Php Pear paketleri, Php ayarları, RubyGems, Ruby on Rails, php.ini QuickConfig, programcıların kullanabileceği program destekleri vardır.

Increase Website Traffic, siteniz için trafik oluşturan ücretli programı önermektedir.

hostgator-cpanel-programlari cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Güvenlik:

Şifre korumalı alanlar, şifre ile girilebilecek özel alanlar oluşturabilirsiniz.

IP engelleme yöneticisi, sitenize ulaşmasını istemediğiniz ip leri engelleyebilirsiniz.

Hotlink koruma, GnuPG anahtarları ek güvenlik uygulamalarıdır.

hostgator-cpanel-guvenlik cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Search Engine Optimization (SEO) Tools:

Hostgator Seo konusunda Attracta firması ile ortak verdiği çeşitli hizmetlere ulaşabilirsiniz. https://www.attracta.com/

hostgator-seo-araclar cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Special Offers:

 Reklamını yaptığı çeşitli ücretli uygulamalara yönlendirme yapmaktadır.

hostgator-cpanel-ozel-teklifler cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Gelişmiş:

Resim yöneticisi, sitenizdeki resimlere ulaşmanızı sağlar ve isterseniz tekrar hızlıca boyutlandırabilir, jpeg gibi format dönüşümü yapabilirsiniz.

Index yöneticisi, dosyalarınızdan ulaşılmasını istemediklerinize girişi engelleyebilirsiniz.

Hata sayfaları, sitelerinizin 404, 500 gibi hata sayfalarınızı düzenlemeye imkan sağlar.

Ağ araçları, herhangi bir sitenin DNS, IP gibi server bilgilerine ulaşmanızı sağlar.

Zamanlanmış işler, Frontpage eklentileri, Mime tipleri, programcılar içindir.

Cloudflare, sitelerin daha hızlı, daha güvenli olmasını ve daha az trafik tüketmesini sağlar. Bu hizmetleri, Dünya’nın her yerinde bulunan serverları ile ücretsiz yapmaktadır. Hostgator ile ayarlama ihtiyaçlarına gerek duymadan hemen hesap açıp kullanabilirsiniz. Detaylı bilgiyi http://www.cloudflare.com/ sitesinden bakabilirsiniz.

cpanel-gelismis cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel WebSite Builders:

Parellels SiteBuilder (web tasarım aracı) giriş yapmanız için kısa yoldur.  Request Form, sitebuilder için kullanıcı adı ve şifre başvurusu yapmanız için email adresinizi ister, bilgiler mailinize gönderilir. İki ayrı web tasarım aracı bulunmaktadır. SiteBuilder daha kullanışlı ve daha özelliklidir. SiteStudio eski, kullanışsızdır, tavsiye edilmez. Bu web tasarım araçları statik kurumsal site yapmak için kullanılabilir.

Trendy SiteBuilder, Dünya’nın en popüler flash site yapma programıdır. Tıkladığınızda QuickInstall aracılığıyla hızlı kurulum yapabilirsiniz. Detay bilgiye www.trendyflash.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

hostgator-cpanel-sitebuilder cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel istatistikler:

Cpanel kullanımı için öenemli bir noktada istatistiklerin takibidir. Özet istatistiklerinizi, Alan adları sayınızı, CPU kullanımı, RAM kullanımı, Disk kullanımı, Aylık trafik, Email hesapları, Ftp hesapları, SQL veri tabanları görebilirsiniz. CPU ve RAM kullanımı %25 ile sınırlıdır. Daha fazla kullanım durumunda web hosting paketleri dışındaki diğer paketleri kullanmanız gerekecektir. Hostgator den yardım talep ettiğinizde size uygun hosting planı önerilecektir.

hostgator-cpanel-istatistik cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Yedek Durumu:

Hostgator, web hosting paketlrinde 20 GB disk alanına kadar sitenizin her hafta yedeğini otomatik olarak almaktadır. Sitenizin yedeğini Hostgator dan yüklemesini istediğinizde 15$ ücret alacaktır. Siz de cpanelde dosayalar – yedeklemeler bölümünden manuel olarak tüm yedeklerinizi her zaman alabilir, bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

cpanel-yedek-durumu cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Web Site Trafiği:

Eklediğiniz siteleri seçip, dünkü trafik, bu ay ve geçen ayın trafik bilgilerini görebilir, tüm trafiği göster dediğinizde cpanel deki Kayıtlar – Awstats istatistik bilgilerine ulaşırsınız.

cpanel-website-trafigi cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

Cpanel Hesap Bilgileri:

Alan adı yönlendirme için ihtiyaç duyacağınız DNS (Name server) bilgilerinizi görebilirsiniz. Hostgator Paketi, IP adresi, sunucu durumu gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz.

hostgator-cpanel-hesap cpanel usage Cpanel özellikleri cpanel login Cpanel

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •