Hostgator den hosting alma işlemini kredi kartı ve sanal kredi kartı ile yapabilirsiniz. web hosting alma yazımızda alım işlemlerini detaylı olarak aktarmıştık. Son aşamaya geldiğinizde kredi kartı seçeneğini seçip, kredi kartı bilgilerinizi doldurup alımı gerçekleştirebilirsiniz.

hostgator-fatura-bilgileri hosting buy buying hosting

Dikkat etmeniz gereken önemli nokta; hosting alma esnasında belirttiğiniz ödeme periyodunuza bağlı olarak aylık veya yıllık ödemeleriniz kredi kartınızdan otomatik olarak çekilmektedir. Özellikle ödemeyi sanal kart ile yaptıysanız, ödeme günü geldiğinde limit olmayabileceği için hesabınız overdue (vadesi geçmiş) olabilir. Hostgator ödeme gecikmesinden detaylara bakabilirsiniz. Ayrıca ödeme sonrasında güvenlik amaçlı sizden kimlik doğrulaması istenebilir.

 

Kredi kartı bilgilerini değiştirme:

Kredi kartı bilgilerinizde değişiklik olması durumunda Hostgator Billing – Fatura sistemine https://portal.hostgator.com/login den giriş yaparak Billing Details (Fatura detayları) bölümünde Manage Cards (Kredi kartı yönet) tıklayarak kart bilgilerinizi güncelleyebilir ya da yeni kredi kartı tanımlayabilirsiniz.

hostgator-fatura-bilgi hosting buy buying hosting

Kredi kartı ile ödeme periyodunu değiştirme:

Kredi kartı ile ödeme periyodunuzu yani faturalandırma periyodunuzu değiştirmek isterseniz, örneğin aydan aya ödüyorsunuz ve yıllığa dönüştürmek istiyorsunuz bu işlemi billing-fatura bölümünden yapabileceğiniz bir alan yoktur. Bunun için sales@hostgator.com veya satis@hostgator.com.tr mail adresine konu ile ilgili bir mail atmalısınız ya da ticket sisteminden Türkçe talebinizi iletebilirsiniz. Bundan sonra belirttiğiniz periyodlarda faturalandırılıp sisteme kayıtlı kredi kartınızdan ödeme alınacaktır.

 

Hostgator hesabınız 90 günden uzun ise billing-fatura sisteminde My Account (Hesabım) bölümünde Make a Payment den istediğiniz kadar ön ödeme yapabilirsiniz.  Yaptığınız ödemeler sisteme kredi olarak tanımlanıp faturalarınız bu kredi hesabından ödenir.

Kredi kartı ile hosting paketi satın al:

Yeni bir hosting paketi almak isterseniz, sıfırdan alım işlemleri yapmanıza gerek olmadan billing – fatura sisteminde My Account bölümünde Add Packages (paket ekle) tıklayarak alım işlemine geçebilirsiniz. Yeni paket seçip, Alan adınızı, kullanıcı adınızı yazıp, ödeme periyodunuzu seçerek alımı gerçekleştirebilirsiniz.

hostgator-hesap-bilgileri hosting buy buying hosting

Hostgator den daha fazla hosting hizmeti almak istemiyorsanız, Hostgator hesap iptali yapmalısınız. Aksi durumda Hostgator Müşteri portalında kayıtlı kredi kartınızdan, hosting paketinin ödeme periyodu geldiğinde otomatik ödeme çekecektir. Paket iptali yapmadan önce kredi kartı bilgilerinizi, Hostgator fatura sisteminden silmenizde faydalı olacaktır.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •