Hostgator Ödeme Gecikmesi

///Hostgator Ödeme Gecikmesi

Hostgator’den aldığınız Hosting paketinizin ödemesini fatura tarihinde yapmazsanız, hesabınız overdue (vadesi geçmiş) olacaktır. Bu durumda Hostgator’den ödemenizin geciktiğine dair ‘HostGator – Payment Failure Notification’ başlıklı bir mail alacaksınız. Mailin orjinali ve Türkçesi yazımızda belirtilmiştir.

Eğer ödemeyi fatura tarihinizden itibaren 10 günden fazla geciktirirseniz. Siteniz suspended (askıya alınma) olacaktır. Bu durumda sitenize girmek istediğinizde www.siteadi.com/cgi-sys/suspendedpage.cgi adresine yönlendirileceksiniz. Sitenizde; Webmaster please contact support@hostgator.com (site sahibi Hostgator destek ile irtibat kurun.) yazısı gelecektir. Hostgator destek ile bağlantıya geçip sitenizin ödeme nedeniyle yada farklı bir sebeple mi suspended olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

hostgator-suspended-olma Hostgator suspended Hostgator paket iptali Hostgator ödeme

Ödemenizi kredi kartı veya paypal ile Hostgator Billing – Fatura sisteminden yapabilirsiniz. Ödeme sonrası siteniz aktif olacaktır. Siteniz suspended olsa da www.siteadi.com/cpanel den cPanel yönetim paneline ve sitenizin dosyalarına erişebilirsiniz.

Hostgator Kredi kartı ile ödeme yazımızda kredi kartı ile ödeme için detayları aktarmıştık. Otomatik ödeme ile belirttiğiniz ödeme dönemlerinde kredi kartınızdan otomatik çekim yapılır. Fakat Kredi kartınızın limiti uygun olmayabilir yada tanımlı kartınız değişmiş olabilir. Bu durumda ödeme gerçekleşmeyecektir.

Hostgator Paypal ile ödeme yazımızda Paypal ile ödeme için detaylara ulaşabilirsiniz. Paypal ile abone ödeme yapmayı ayarlarsanız, otomatik ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Tek sefer ödeme yapar ve Paypal abonelik oluşturmazsanız her seferinde fatura tarihinizde Paypal ile ödeme yapmalısınız. Paypal abonelik (subscribe) için Paypal’a bağladığınız kredi kartınız yada banka hesabınız uygun değilse de ödemeyi gerçekleştiremezsiniz.

Fatura tarihinizden 10 gün içinde Hostgator Billing – Fatura sisteminden http://gbclient.hostgator.com/ giriş yaparak vadesi geçmiş faturanızı ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapılmazsa 10 gün sonra Hostgator, hosting hizmetinizi pasifleştirecek ve suspended sayfasına yönlendirecektir.. Daha sonrasında hesabınızı aktifleştirmek için ödeme yapmak isterseniz hesabınız ve borcunuz ne olursa olsun $10 ek gecikme tutarı da yansıyacaktır.

Hostgator Billing – Fatura Sistemi yazımızdan fatura yönetiminin detaylarına ulaşabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi güncellemek ve geciken ödemeyi gerçekleşirmek için fatura yönetiminden giriş yapmalısınız.

Hostgator’den daha fazla hizmet almak istemediğinizde mutlaka paket iptali yapmalısınız. Ödeme yapmayarak iptal işlemini gerçekleştiremezseniz. Hostgator paket iptali yazımızdan nasıl iptal işlemi yapacağınızı öğrenebilirsiniz. İptal formunu doldurmalısınız.

Ödeme bilgileri için daha fazla bilgiye, Hostgator hizmet sözleşmesinin http://www.hostgator.com.tr/tos/tos.php 4.maddesi, ödeme bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

HostGator – Payment Failure Notification:

Hello,

Your credit card ending in 1234 has been processed for $14.95 and was declined by our merchant processor.
Your payment for HostGator is now considered overdue. Please pay all outstanding invoices within 10 days of the invoice due date to avoid service interruption.

You may login to make payment at http://gbclient.hostgator.com/ under “Make a Payment”, once payment has been made you may update the credit card on file under “Update Credit Card(s)”.

We thank you for your continued business. Feel free to contact us if you have any questions, comments, or concerns.

HostGator.com Sales Team
Toll-free: 1-866-96-GATOR
International: 001-713-574-5287

 

Hostgator – Başarısız ödeme bilgisi:

Merhaba,

1234 ile biten kartınızdan $14.95 ödeme için işlem yapılmış ve işlem red edilmiştir, ödeme alınamamıştır.

Ödemenizin şu an vadesi geçmiş durumdadır. Lütfen, hizmet kesintisine uğramamak için fatura tarihinizden 10 gün içinde ödemesi yapılmamış faturalarınızı ödeyiniz.

Ödeme yapmak için fatura hesabınıza http://gbclient.hostgator.com/ giriş yapınız.  “Make a Payment” bölümünden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı bilgilerinizi “Update Credit Card(s)” bölümünden güncelleyebilirsiniz.

Teşekkür ederiz. Sorularınız, görüşleriniz ve merak ettikleriniz için irtibat kurabilirsiniz.
HostGator.com Satış departmanı
Toll-free: 1-866-96-GATOR
Uluslararası Tel: 001-713-574-5287

 

 
Hostgator Suspended - Askıya Alma
Hostgator Sosyal Medya
2017-10-28T21:04:57+00:00 Hostgator Ödeme|

Siz de fikrinizi belirtin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.