Hostgator‘den Paypal ile ödeme yaparak hosting satın alabilirsiniz. Hostgator web hosting alma yazımızda hosting alma işlemini nasıl yapacağınız gösterilmişti. Ödeme aşamasına geldiğinizde; hosting paketinizi, kullanım sürenizi seçtiniz, kullanıcı adı ve şifre oluşturdunuz, fatura bilgilerinizi doldurdunuz, ödeme için Paypal seçeneğini işaretlediniz.

hostgator-fatura-bilgileri hosting satın al hosting alma

Sipariş detayları bölümünde ‘Checkout Now!‘ butonuna tıkladığınızda Paypal ile ödemenizi tamamlamanız için bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz. 

 

hostgator-paypal-odeme-ekrani hosting satın al hosting alma

Paypal ile hemen ödeme yapma:

Hostgator’un Paypal ödeme sayfasına ulaşırsınız.  Sol tarafta sipariş özetiniz kısmında paketinizi ve toplam tutarı görebilirsiniz.

Paypal hesabınız daha öncesinde bulunmuyorsa Paypal hesabı oluşturun bölümünde ülke olarak Türkiye seçtiğinizde sayfa Türkçe olacak, kolaylıkla Kredi kartı bilgilerinizi, kişisel bilgilerinizi, hesabınız için kullanacağınız mail adresini ve şifrenizi yazıp, Paypal hesabı oluşturup ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra Paypal hesabınıza www.paypal.com/tr den mail adresi ve şifreniz ile giriş yapabilir, ödemenizi hesap özeti bölümünde görebilirsiniz.

hostgator-paypal-hemen-odeme hosting satın al hosting alma

 

Paypal hesabınız var ise ‘Paypal hesabınız mı var?’ tıkladığınızda hesabınız ve şifreniz ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

hostgator-paypal-hesabi-ile-hemen-odeme hosting satın al hosting alma

Paypal ile abone ödeme yapma:

Paypal ile ödemelerinizin alım esnasında belirttiğiniz aylık, yıllık gibi periyotlarda otomatik olarak yapılmasını isterseniz, bir abonelik oluşturmalısınız. Tanım da aldığınız hosting paketi, koşullar bölümünde aboneliğinizin periyodunu ve ne kadar ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.

Örnek olarak yıllık almayı tercih ettiniz ilk yıl Hostgator kuponindirimkazan’ ile %25 indirimli fiyatı ardından her yıl için alınacak ücreti göstermektedir.

Paypal hesabınız var ise email ve şifre bilgilerinizi yazıp hemen ödemeyi gerçekleştirir ve abonelik sağlamış olursunuz.

hostgator-paypal-abonelik-odeme hosting satın al hosting alma

Paypal hesabınız bulunmuyorsa ‘No PayPal account? Pay using your credit or debit card’ tıkladığınızda paypal hesabı oluşturabileceğiniz sayfa gelir, ülke olarak Türkiye seçtiğinizde sayfa Türkçe olacak, bilgilerinizi doldurup, Paypal hesabı oluşturup hosting alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

hostgator-paypal-abone-odeme hosting satın al hosting alma

Daha sonra www.paypal.com/tr den paypal hesabınıza giriş yaparak hesap özetinizde abonelik bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İleriki tarihlerde abonelik bilgilerinize ulaşmak için işlem geçmişine tıklayıp tarih aralığı seçip Abonelikler tıkladığınızda Hostgator aboneliğinize ulaşabilirsiniz. Daha sonra isterseniz buradan aboneliğinizi iptalde edebilirsiniz.

Hostgator Fatura sistemine giriş yaparak ödemelerinizi, faturalarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •