WordPress Temaları

wordpress-tema-responsive Wordpress türkçe tema Wordpress Temaları Wordpress kurumsal tema Wordpress haber teması Wordpress blog teması  Ücretsiz WordPress temaları ile WordPress sitenizi farklılaştırabilirsiniz. WordPress kurumsal, firma, blog, kişisel, portal, film, video, e ticaret, magazin, oyun ve farklı temalar ile sitenizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurabilirsiniz. WordPress site kurma yazımızdan tüm web sitesi kurma adımlarını öğrenebilirsiniz.

Ücretli, kaliteli ve daha fazla özellik içeren web tasarımlarına ulaşmak için WordPress temaları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hostgator WordPress hosting ile kolayca Cpanelden WordPress kurulumu yapabilir, güncel temaların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. WordPress eklentileri ile sitenize ek özellikler kazandırabilirsiniz. WordPress Tema Türkçeleştirme ile tüm temaları Türkçe kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda ücretsiz Türkçe WordPress temaları ve yabancı WordPress temaları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği, nereden bulabileceğinizi, nasıl yükleme, kurulum ve düzenleme yapılacağı paylaşılmıştır. Çok fazla tema arasından uygun olanı seçmenize yardımcı olması amacıyla WordPress temaları yayınlayan siteler tanıtılmıştır.

Ücretsiz WordPress temaları seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Footer – Site altı bölümüne sizin izniniz olmadan reklam amaçlı farklı sitelere link vermektedir. Bazısı sadece kendi reklamını yapmak amacıyla link vermektedir. Bu linkleri silmenize izin veren ve reklam yapmayanlarda mevcuttur. Bunun yanında birçok temanın ücretli versiyonu yanında daha az özellikli ücretsiz versiyonları da bulunmaktadır. Google optimizasyonu (SEO) açısından uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bir temanın çok fazla diğer siteler tarafından kullanılması SEO ya olumsuz yansıyacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir noktada, WordPress in yeni sürümleri ile çalışabilmesidir. Yeni bir WordPress sürümü çıktığında temanın da yeni sürümle birlikte yeni bir versiyonu otomatik yayınlanmalıdır. Aksi durumda siteniz için güvenlik açıklarına neden olabilir yada tema düzgün çalışmayıp hata verebilir. Tema dosyalarını bilgisayarınıza yüklemeden önce virüs taraması yapmanızda da ayrıca fayda vardır.

Google da ücretsiz WordPress temalar ve free wordpress themes şeklinde arama yaparak da temalara ulaşabilirsiniz. Türkçe olanları hemen kullanabilirsiniz. Fakat Türkçe sunulanlar genellikle eski, güncelliğini kaybetmiş tasarımlar ya da site altı reklam amaçlıdır. Bu da özellikle SEO ve kurumsal site amaçlı kullanımlar için uygun değildir. Yabancı temalarda, Premium kalitede ücretsiz temalar bulabilirsiniz.

Yabancı temaları kullanabilmek için WordPress tema Türkçeleştirme yapmanız gerekecektir. Türkçeleştirme için Google Translator Toolkit ve poedit programı kullanılmaktadır. Güncel temaların birçoğu dil dosyalarının otomatik olarak düzenlenmesini sağlayan ‘language’ (dil) klasöründe yer alan po dil dosyaları ile gelmektedir.

Güncel ve kaliteli temalarda, Responsive – duyarlı özelliği ile sitenin açıldığı bilgisayarların ve mobil cihazların ekran boyutuna göre otomatik şekillenebilmesi sağlanır. Bunun yanında metabox options özelliği ile de sağ ve sol blokları istediğiniz gibi düzenleyebilir, ana sayfada blok yokken, yazılarda blok olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sitenizin renklerini kolayca değiştirebilme imkanı da verilmektedir.

Temaya karar vermek için demosunu inceleyebilirsiniz. Sonrasında sizin için uygun olan temanın dosyasını Zip dosyası şeklinde indirebilirsiniz. Genellikle indirdiğiniz dosyayı Zip ten çıkarıp, içinde yer alan dosyanın yükleme yapılabilmesi için tekrar Zip dosyası yapmanız gerekecektir. WordPress tema yükleme yazımızda aktardığımız gibi temanızı WordPress admin panelinden Görünüm – temalar bölümünden yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Temalar kurulum sonrası, temanın ihtiyaç duyacağı kimi WordPress eklentilerinde kurulmasını isteyebilir.

YABANCI WORDPRESS TEMALARI

www.wordpress.org/themes/browse/popular: WordPress yönetim panelinde görünüm – temalar bölümünden de yeni bir tema eklemek istediğinizde gelen temalardır. WordPress tema yükleme yazımızda detayları paylaşılmıştır. Ücretli ve ücretsiz WordPress temalara ulaşabilirsiniz. Bir çok temanın ücretsiz versiyonu yanında ücretli versiyonları da sunulmaktadır. Kategori yapılmadığı için tema bulmak zor olmaktadır. Arama bölümünden anahtar kelime girebilir, en çok indirilen temaları öncelikle inceleyebilirsiniz. WordPress kurumsal tema, WordPress blog teması gibi her türlü tema çeşidine ulaşabilirsiniz.

http://inkhive.com:Ücretsiz WordPress temalar ve aynı temaların daha fazla özelliğini içeren ücretli versiyonları sunulmaktadır. Site altındaki linkleri kaldırabilir, kendi yazı ve linklerinizi yerleştirebilirsiniz. Firma tanıtımı, blog sitesi, magazine sitesi, resim ağırlıklı galeri sitesi, seyahat sitesi güncel ve kaliteli bu temalar ile kolayca yapılabilir. Temaların tanıtımlarını izleyebilir ve download ile tema dosyalarını indirebilirsiniz.

www.fabthemes.com: Tamamen ücretsiz wordpress temaları içermektedir. Reklam içermeden footer – site altını düzenleyebilirsiniz. Çeşitli kategorilerde bir çok tema yer almaktadır. Temalar ücretsiz olmasına rağmen güncel tasarımlıdır ve devamlı olarak güncellenmektedir. WordPress Blog teması, WordPress kişisel tema, WordPress kurumsal tema, Wordpess emlak teması (listings kategorisinde, e ticaret (ecommerce) teması, WordPress haber teması, WordPress portal teması, Wordrpess video teması arasından size uygun olanı seçebilirsiniz. Temanın detaylarını tıklayın, ‘Share to Download theme’ (temayı indirmek için paylaş) yazısının altında temayı Facebook hesabınızla beğendikten sonra tema dosyasını indirebilirsiniz.

www.mythemeshop.com/free-wordpress-themes: Ücretli ve ücretsiz WordPress temalar yer almaktadır. Demoları inceleyebilir, yükleme yapmak için ise üye olmanız gerekmektedir. WordPress Blog teması olarak kullanılabilir.

www.simplewpthemes.com: Ücretsiz WordPress temaları yer almaktadır. Sadece kendi reklamını içeren link site altında bulunuyor, 15$ karşılığında bu linki kaldırmanıza izin veriyor. Bir çok kategoride, renk ve yan menü filtrelemesi yaparak 260 dan fazla temadan birini seçebilirsiniz. Temalar çoğunlukla güncel tasarımlı, bununla birlikte eski tip tasarımlarda bulunmaktadır. WordPress yeni sürümlerine uygun olacak şekilde temalar otomatik güncellenmektedir. WordPress Kurumsal tema, firma teması, blog teması, haber teması ve oyun teması öne çıkmaktadır. Temayı incelemek için ‘Live demo’ tıklayabilirsiniz, indirmek için ise ‘Download’ tıkladığınızda gelen sayfada ‘Free Download’ tıklayarak dosyayı indirebilirsiniz.

www.sktthemes.net/product-category/free: Responsive WordPress temalardan oluşmaktadır. Demoları inceleyip, hemen indirebilirsiniz. Kurumsal, firma tanıtım siteleri ve fotoğraf siteleri için idealdir.

www.siteorigin.com/theme: Ücretsiz WordPress temaları yer almaktadır. Demoları inceleyebilir, WordPress yönetim panelinizden arama yaparak otomatik yükleme yapabilirsiniz. Yükleme sonrası Responsive özellikleri ve site altı düzenleme yapılabilmesi için 10$ talep etmektedir. Kurumsal temalar, sade temalar ve blog temaları ön plana çıkmaktadır.

www.d5creation.com/themegallery3: Ücretli temalar yanında ücretsiz temalarda yer almaktadır. Site altı reklam linki kaldırılamamaktadır. Güncel tasarımlı, kaliteli temalardır. Temaların demolarını inceleyebilir, yükleme yapmak istediğinizde ise sizi WordPress.org da ki tema sayfasına yönlendirmektedir. WordPress yönetim panelinizden tema adı ile arama yaparak otomatik yükleme yapabilirsiniz. Kurumsal, firma, haber ve blog teması olarak kullanılabilir.

www.templateexpress.com/responsive-wordpress-themes: Kurumsal, firma tanıtım siteleri için temalar sunmaktadır. Demoları inceleyebilir, yükleme yapmak istediğinizde sizi WordPress.org sitesine yönlendirmektedir.

www.wpeden.com/product-category/free-themes: Ücretli WordPress tema ve eklentiler sağlamakla birlikte az sayıda da olsa güncel tasarımlı, Responsive – duyarlı kaliteli temalar da sunmaktadır. Ücretsiz temalarda, site altında yer alan Wpedenin kendi linklerini kaldıramıyorsunuz. WordPress kurumsal tema, firma teması, e ticaret teması ve blog teması amaçlı kullanılabilir. Temanın özelliklerini inceleyebilir, ‘Live Preview’ tıkladığınızda demo temaya ulaşabilirsiniz. Tema yükleme işlemi üye olarak sağlanmaktadır.

 

RESPONSİVE WORDPRESS TEMALARI

Güncel Tasarımlı birkaç adet WordPress tema içeren sitelerdir. Responsive – duyarlı tema olmaları sebebiyle esneklik içermektedirler. Tasarım özelleştirme ile temaları farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Genellikle kurumsal, firma tanıtım ve blog siteler için idealdir.

www.colorlib.com/wp/themes

www.themegrill.com/themes

www.imonthemes.com

www.themehorse.com/themes

www.moonthemes.com

www.competethemes.com/themes

www.alxmedia.se/themes

www.weblizar.com/themes

www.themonic.com

www.themesandco.com

 

E TİCARET WORDPRESS TEMALARI

Woocommerce gibi eklentiler ile birlikte e ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. WordPress E ticaret temaları ile birlikte sektörünüze uygun e ticaret sitesi yapabilirsiniz.

www.readyshoppingcart.com/products_categories/templates

www.kadencethemes.com/shop

 

ESKİ TASARIMLI WORDPRESS TEMALARI

Güncel olmayan eski tasarımlı birçok wordpress tema barındıran sitelerdir. Eski tip olsun yönetimi basit olsun isterseniz inceleyebilirsiniz. Site altında yer alan linkleri düzenleyemezsiniz. Linkleri kaldırmak için ek ücret talep etmektedirler.

www.fthemes.com

www.newwpthemes.com

www.themezee.com/themes

www.dezzain.com/themes

www.template5.com/wordpress

www.azmind.com/category/free-wordpress-themes

www.wphub.com/free-wordpress-themes

WordPress temalar devamlı olarak yenilenmektedir. Gelişmeleri takip edip sitenizin temanızı her zaman kolayca değiştirebilir ve güncel olmasını sağlayabilirsiniz.

WordPress Tema Türkçeleştirme
WordPress Site Kurma
2018-10-31T17:46:39+00:00Wordpress, Wordpress Temaları|

3 Comments

 1. protherm servisi 02:57 de 21/09/2016 - Yanıtla

  Kaliteli bedava wordpress temalarının olduğu linkler gayet güzel teşekkürler.

 2. demet hayran 16:41 de 16/01/2015 - Yanıtla

  Özel bir tema yapabilirmiyiz:

  Mevcut sitemiz http://www.doggyfunclub.com fakat ben değiştirmek istiyorum acaba bunları içeren bir Türkçe çevrilmiş bir tema var mı? Size bağımlı kalmaksızın kendım değiştirip revize edebileceğim bir tema olması önemli.
  1. En major isteğim : Dadıların siteye dadı başvuru formunu facede hesap olusturur gibi kendilerin oluşturması .Burada önemli olan iki şey var. Kimlik bilgileri,telefon ve mai adresini yazdıklarında o mail bana dadının özel bilgisi olarak gelecek ve ben onu sitede yayınlamayacağım. 2 blm soruları yanı sayfasını kendi dolduracak o mail bana gelecek ben onay verdiğimde .SİTE OTAMATİK OLARAK HANGİ ŞEHİRDE YAŞIYORSA O BÖLGENİN ALTINDA YAYNLAYACAK. Otamatik yapabiliyormu yoksa ben manuel mi yapmam gerekiyor.
  2. Sitede girişte: TARİH … DADI BAKTIKLARI ŞEHİRİ YAZACAKLAR. YAZDIKLARINDA ONLARA EN YAKIN DADILAR OTOMATIK SEKILDE DAHA ONCE DADILIK BAŞVURUSU YAPMIŞ OLAN KİŞİLER LİSTELENECEK.
  Tabbi burada özel bir çizgi var.Örneğin ben İstanbul.Avrupa yakası.Maçka da oturuyorum.Sitede dadı arayanda .İstanbul .Avrupa . Topağacı yazdı.Ama topağacı ve Maçka birbirine 10 dk yürüme mesafesinde .O yüzden bu detay nasıl belirlenecek?
  3. Sitemizde ürün satışımız olacak.
  4. Kampanya yapacağız.
  5. Fotofraf,video ,makale yayınlayacağız.
  6. sponsor ve destekçilerimi sunacağız.

  Önerilen siteler :http://themeforest.net/item/petsitter-job-board-responsive-wordpress-theme/9206865

  • kutlay 16:58 de 16/01/2015 - Yanıtla

   WordPress tema türkçeleştirme ile ilgili detaylı yazı paylaşılacaktır. Tüm çeviriyi otomatik yapabilir, beğenmediğiniz kelimeleri düzeltebilirsiniz. Ön bilgi amaçlı http://poedit.net/ poedit programı, temalar içinde yer alan dil dosyası .po dosyalarını açıp düzenleme imkanı vermektedir. İngilizce .po dosyasını türkçe .po dosyasına çevirmek için google uygulaması https://translate.google.com/toolkit/list?hl=tr#translations/active ile .po dosyasını yükleyip Türkçeye çevirebilir, beğenmediğiniz çevirileri bu uygulamada ya da po edit ile düzeltebilirsiniz. Önemli nokta poedit ile dosyayı açıp farklı kaydet yapıp .po dosyası yanında .mo dosyasınında oluşmasını sağlayıp temanın dil klasörüne yüklemelisiniz. WordPress kurulumu http://www.createwebsitehow.com/wordpress-kurulumu-resimli.html yaparak diğer WordPress yazılarımızla kendiniz sitenizi oluşturabilirsiniz. Satış için https://wordpress.org/plugins/wp-e-commerce/ eklentisini kullanabilirsiniz.

Siz de fikrinizi belirtin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.