Cpanel Fantastico aracılığıyla WordPress, Joomla, Drupal, Oscommerce, phpBB ve SMF gibi 50 den fazla yazılımın güncel sürümlerinin kurulumunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Veri tabanı oluşturma işlemlerini dahi otomatik olarak yapmaktadır. Desteklenen yazılımlara https://netenberg.com/fantastico.html sitesinden ulaşabilirsiniz.

Cpanel Fantastico hizmeti, Web Hosting ve Reseller hosting paketleri ile ücretsiz sunulmaktadır. VPS Hosting ve Dedicated için ise aylık 4$ lisans ücreti ödenmesi gerekmektedir. Windows hosting için kullanılan Plesk panel de Fantastico hizmeti yer almamaktadır.

Cpanel Fantastico ile Program Kurulumu:

 

Cpanel de Programlar / Servisler bölümünden Fantastico De Luxe hizmetine ulaşabilirsiniz.

hostgator-cpanel-programlar Wordpress Kurulumu Cpanel fantastico Cpanel

Kurmak istediğiniz programa tıklıyorsunuz, programla ilgili bilgiler gelecektir. New Installation tıklayarak kurulum için gerekli sayfaya geçiyorsunuz. Her programın kurulumunda farklılıklar olacaktır. Temel olarak, kurulum yapacağınız alan adınızı seçiyorsunuz. Gerekli bilgileri doldurup Install tıkladığınızda kurulum gerçekleşecektir. Hostgator destek sayfasındaki Fantastico’da Script nasıl kurabilirim yazısından daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

fantastico Wordpress Kurulumu Cpanel fantastico Cpanel

Fantastico ile blog yazılımı olan WordPress kurulumu ve eticaret yazılımı olan Oscommerce kurulumu videolarını izleyebilirsiniz. Hostgator ayrıca Quickinstall hizmetiyle de kolayca WordPress ve daha bir çok yazılımın kurulumunu yapmanıza imkan veriyor. WordPress Kurulumu QuickInstall yazımızdan kurulumun detaylarına ve WordPress yönetim panelinin Türkçeleştirilmesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Fantastico ile Programı Kaldırmak:

Eğer Fantastico ile kurulum yaptığınız programı kaldırmak isterseniz, Cpanel’den Fantastico’ ya girip yüklediğiniz programı tıklayın, yaptığınız kuruluma ulaşacaksınız. Remove Link’e tıklayın gerekli işlemleri yaptıktan sonra otomatik olarak tüm dosyalarınız ve veri tabanınız silinecektir.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •