Hostgator’ den kolaylıkla domain de alabilirsiniz. Hostgator domain satışını daha önce Enom firmasına yönlendirdiği kendi sayfasından yapıyordu. Yeni dönemde Hostgator Domain satışına önem veriyor ve www.hostgator.com ana sayfasında Domains tıklayarak yada direkt https://register.hostgator.com adresinden giriş yaparak domain sorgulaması yapabilir, domain alma ve mevcut alan adınızı transfer edebilirsiniz.

Alan adlarınızı kullanıcı dostu yönetim paneliyle kolaylıkla yönetebilir ve DNS – alan adı yönlendirme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca cpanel yönetim panelinizde Hostgator Links bölümünde Domain Management linkinden de alan adı yönetim paneline ulaşabilirsiniz.

Öncelikle almak istediğiniz domain için sorgulama yapıyorsunuz, kullanımda değilse 1 yıllık 15$ olmak üzere 2 yada 3 yıllık da alabilirsiniz. Add to Cart tıklıyorsunuz, sağ tarafta sepete atar, Check out tıkladığınızda alışveriş sepetine ulaşırsınız, sözleşmeye onay verip complete order butonuna tıkladığınızda, Hostgator den daha önce hosting aldıysanız Hostgator-Billing hesabınıza giriş için kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilir yada ilk defa alım yapıyosanız new customer tıklayarak önce yeni hesap formunu dolduruyorsunuz, new account tıklıyorsunuz ve kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Ödeme işlemini yanlızca kredi kartı ile yapabilirsiniz, paypal ile ödeme kabul etmemektedir.

 

Dikkat etmeniz gereken nokta; Hostgator deki Billing hesabınızla giriş yaptığınızda hesabınızda kredi kartı bilginiz tanımlıysa, bu bilgi ile otomatik alım işlemini gerçekleştiriyor. Alan adı bilgilerini yanlış girdiniz ve iptal etmek istediniz; Hostgator hosting paketi ile birlikte alınan domain için 45 gün geri ödeme kapsamında iade yaparken, alan adınızı aldıktan hemen sonra ticket ile iptal etmek istediğinizi ilettiğinizde işlem iptal edilmekte ama sonrasında isterseniz, domain için geri para iadesi yapmamaktadır.

hostgator-domain-almak domain alma Domain Alan adı

Hostgator Domain Yönetimi:

Overview (Genel Bakış): Alan adınızla ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz.

Contact İnfo (Kontak bilgileri): Alan adı yetkili kişi bilgilerini; ad soyad, adres gibi bilgileri değiştirebilirsiniz.

 

Domain Privacy (Domain gizlilik):  Alan adınızın yetkili bilgilerinin ulaşılmaz olmasını istiyorsnuz yıllık 9$ ücretle görünmez yapabilirsiniz.

Name Servers:  Alan adı yönlendirme işlemi için DNS bilgilerinizi girebileceğiniz bölümdür. Hosting yönlendirme işlemini bu bölümden yapıyorsunuz.

Domain Locking (Domain kilitleme): Alan adı güvenliğiniz için çalmak isteyenlere karşı koruma sağlar, Hostgator tarafından ücretsiz verilen bir hizmettir.

Auto Renew (Otomatik yenileme): Alan adınızın süresi bittiğinde Hostgator – Billing hesabınızda belirttiğiniz kredi kartı bilgilerinizle otomatik olarak ödeme yapılmasını sağlayıp alan adınızı otomatik uzatır. Bu özelliği kullanmak istemezseniz pasif yapabilirsiniz.

hostgator-domain-yonetim-e1412244112779 domain alma Domain Alan adı

 

Hostgator Web hosting almak yazımızda detaylarına ulaşabileceğiniz gibi alan adını Hostgator den hosting alımı esnasında da yapabilirsiniz. Hosting bilgileri yanında alan adı yönetimi için gerekli bilgiler de mail ile gönderilecektir. Alan adı bilgilerinizi sales@hostgator.com mail adresine mail atarak da isteyebilirsiniz.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •