Hostgator Cpanel şifresini unuttum, tekrar nasıl alacağım derseniz; Hostgator’den Türkçe canlı destek yardımı alarak, güvenlik sorularından sonra yeni cpanel şifresinin gönderilmesini isteyebilirsiniz. Destek almadan şifre bilgilerine ulaşmak isterseniz, Cpanel giriş ekranında ‘Forgot Your password’ tıkladığınızda Hostgator destek sayfasına yönlendirilirsiniz. Cpanel şifrenizi Hostgator Billing (Fatura) hesabınızdan nasıl sıfırlayacağınızı (reset atma) gösterir.

hostgator-cpanel-giris Hostgator billing Cpanel şifresini unuttum Cpanel

Cpanel şifrenizi ve FTP ye giriş şifrenizi, Hostgator – Billing hesabınıza  https://portal.hostgator.com/login dan giriş yaparak da sıfırlayabilirsiniz. Cpanel’e giriş yaparken kullanıcı adı ve şifreniz gerekmekteyken Billing(fatura) hesabına girişi satın alma esnasında belirttiğiniz ana e-mail adresi ve şifreniz ile yapabilirsiniz. İlk Hostgator kurulum maili ile Cpanel ve Fatura hesabınız için kullanıcı adı ve ayrı ayrı şifreler gönderilmektedir.

 

Cpanel kullanıcı adınızı da eğer unuttuysanız hosting kurulum mailinizden ulaşabilirsiniz. Cpanel giriş şifresi daha sonra Cpanel yönetim panelinden değiştirebilir, kullanıcı adı ise değişmez sabittir. Cpanel kullanıcı adı ancak tüm bilgilerinizin sıfırlanıp yeniden kurulum yapılması için Hostgator’e başvurmanız durumunda değiştirebilir. Dosyalarınıza ulaşmak için FTP den Filezilla gibi programlarla giriş yaparken de aynı kullanıcı adı ve şifreleri kullanırsınız.

Hostgator – Billing hesabınıza giriş şifrenizi de eğer unutursanız, giriş ekranında yer alan ‘Forgot Password’ tıklıyorsunuz.

hostgator-billing-sifremi-unuttum Hostgator billing Cpanel şifresini unuttum Cpanel

Ana e-mail adresinizi yazıp ‘Send Password’ tıkladığınızda yeni Billing giriş şifresi e-mail adresinize gönderilecektir.

hostgator-fatura-sifre-gonder Hostgator billing Cpanel şifresini unuttum Cpanel

 

Hostgator Fatura hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hosting Packages bölümünde View Hosting Packages tıklıyorsunuz.

Hosting paketinizin bilgilerini görebilirsiniz. ‘Reset Password’ tıkladığınızda Cpanel için yeni şifreniz ana e-mail adresinize gönderilecektir. E-mail adresinize sadece yeni şifreniz gönderilecektir. Cpanel’e kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Cpanel videolu anlatım yazımızdaki videoların yardımı ile Cpanel şifrenizi değiştirebilirsiniz.

hostgator-cpanel-sifre-sifirlama Hostgator billing Cpanel şifresini unuttum Cpanel

Hostgator Billing hesabınızın şifresini ve ana e-mail adresinizi nasıl değiştirebileceğiniz gibi daha detaylı bilgiler Hostgator Billing Fatura Sistemi yazımızda paylaşılmıştır.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •