Hostgator Hosting Kurulumu

///Hostgator Hosting Kurulumu

Hostgator web hosting almak yazımızda Hostgator’den nasıl hosting alacağımız ve indirim kuponunu nasıl kullanacağımız paylaşılmıştı. Hosting alımı sonrası Hostgator kurulum maili göndermektedir. Örnek kurulum maili, Türkçe çevirisi ve hosting kurulumu işlemlerinin nasıl yapılacağı bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kurulum maili ile domain, web hosting planı, geçici cpanel kontrol paneli giriş linki, cpanele giriş yapabilmeniz için satın alma esnasında oluşturduğunuz kullanıcı adınız, geçici şifre bilgileri ve domain DNS yönlendirme yapmanız için 1. ve 2. DNS (nameserver) bilgileriniz gönderilecektir.

Alan adınızın, size ait olması gerekmektedir. Alım esnasında belirttiğiniz alan adı ana domain olacaktır. Daha sonraki işlemlerde de bu alan adını kullanacaksınız.

Alan adınızın DNS (nameserver) yönlendirme işlemi sonrasında sitenizin Cpanel kontrol paneline www.siteadi.com/cpanel den giriş yapabilirsiniz. domain alma ve yönlendirme yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Hostgator, bazen çeşitli sebeplerle hosting alımı sonrasında sizden kimlik doğrulaması isteyebilir. Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra Suspended (askıya alma) olan siteniz tekrar aktif edilir.

Alan adınızın DNS yönlendirme işlemlerinden sonra sitenizi açtığınızda aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Cpanel Login den Cpanel kontrol panelinize giriş yapabilirsiniz.

hostgator-hosting-setup hosting kurulumu hosting alma domain alma

Dosya Yükleme:

Sitenizin dosyalarını kök dizin “public_html” ye yüklemek için Filezilla gibi bir Ftp programı kullanabilirsiniz.

Cpanel deki dosya yönetiminden de “public_html” ye dosya yükleyebilirsiniz. Ayrıca Cpanel – Progamlarda Quickinstall ve Fantastico aracılığıyla birkaç adımda WordPress, Joomla, PhpBB gibi popüler yazılımların en son sürümlerini kurabilirsiniz.

Dosyalarınızı yükledikten sonra siteniz aktif olacaktır. Daha detaylı bilgilere Cpanel kontrol paneli kullanımı yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hosting Transferi:

Başka bir hostingde barındırdığınız sitenizi ve reseller gibi hesabınızı, hostgator hostinge transfer etmek isterseniz, Transfer formunu doldurmanız yeterlidir. Hostgator Transfer yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Tüm Formlar http://transfer.hostgator.com/ da yer almaktadır. Detaylı bilgileri Hostgator transfer yardım sayfasında da bulabilirsiniz.

Hostgator Ek Hizmetler:

Hostgator paket kapsamı haricinde ek hizmetler de bulunmaktadır.

https://support.hostgator.com/addons.php

Hostgator Servis Koşulları:

Hostgator hosting alımı sırasında onayladığınız hizmet sözleşmesinde, verilen hizmet şartları, kapsamı, açılmasına izin verilmeyen site içerikleri, kaynak ve trafik kullanımı gibi koşullar yer almaktadır. 

http://www.hostgator.com.tr/tos/tos.php

http://www.hostgator.com/tos

Örnek kurulum maili:

Hello Ad Soyad,

Thank you for your order with HostGator.com!

You can log into your billing account at http://gbclient.hostgator.com/login, using the email address we sent this email to, and the password CSMQJNwfDj4f

Shared Plan:        Baby

Your Control Panel: https://gator139.hostgator.com:2083

Username:           isim

Domain:             alanadiniz.com
Password:           5yBmI8KzVwpD
1st Nameserver:     ns201.hostgator.com
2nd Nameserver:     ns202.hostgator.com
Server IP:          184.172.176.7

Visit the HostGator Knowledgebase and Video Tutorials section for solutions to commonly asked questions:
http://hostgator.com/
http://www.hostgator.com/tutorials.shtml

If you have any questions, comments, or concerns, feel free to email support@hostgator.com
Support issues:  support@hostgator.com
Billing issues:  sales@hostgator.com

You can also visit us any time on live chat at https://chat.hostgator.com/
You can also call us toll free at 1.866.964.2867, or locally at 1.713.574.5287

Thank you,
HostGator.com

 

Kurulum mailin Türkçe çevirisi:

Merhaba Ad Soyadı,

Hostgator.com ‘ dan sipariş verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Fatura Hesabınıza http://gbclient.hostgator.com/login linkinden giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmak için mail gönderdiğimiz bu e-mail adresini ve şifre; CSMQJNwfDj4f (geçici şifre) kullanmalısınız.

Shared Plan (Paylaşımılı hosting plan): Baby

Your Control Panel(Kontrol paneli – geçici ): https://gator139.hostgator.com:2083

Username (Kullanıcı adı): kullanici adınız

Domain:             alanadiniz.com
Password:           5yBmI8KzVwpD (geçici şifre)
1st Nameserver (1. DNS):  ns201.hostgator.com
2nd Nameserver (2. DNS): ns202.hostgator.com
Server IP:          184.172.176.7

 

Hostgator bilgi bankası ve eğitim videoları bölümlerini ziyaret ederek sıkça sorulan sorulara ulaşabilirsiniz.

http://hostgator.com/
http://www.hostgator.com/tutorials.shtml

Sorularınız, yorumlarınız ve merak ettikleriniz için ücretsiz mail ile destek alabilirsiniz.

support@hostgator.com
Support issues (Destek konuları):  support@hostgator.com
Billing issues(Fatura konuları):  sales@hostgator.com

Ayrıca her zaman canlı destek almak için: https://chat.hostgator.com/ (Türkçe destek de alabilirsiniz.)

Ücretsiz hattımızdan arayabilirsiniz. 1.866.964.2867, yerel numara: 1.713.574.5287

Teşekkürler
HostGator.com

 

Hostgator Hizmet Sözleşmesi
Hostgator Gutschein

8 Comments

 1. umut 13:11 de 17/12/2014 - Yanıtla

  merhaba. size bi sorum olacaktı da. Ben domainimi “isimtescil”den aldım. hostgatordan ise hatchling paket host aldım sadece tek domain için. DNS yönlendirme işlemini yaptım. FTP den WP dosyalarını da yükledim. şimdi 2-3 gündür yazınızdaki ekran gibi görünüyo benim site adını yazıp girdiğimde. Eksik yaptığım ya da yapmam gereken bişey mi var acaba?

 2. murat 09:59 de 06/12/2014 - Yanıtla

  benim alan adı ve host 1 haftadır aktif değil arkadaşlar böyle host şirketimi olur evet oluyormuş 🙂 1 hafta giden zaman kaybı ve halen bekliyorum

  • kutlay 15:53 de 08/12/2014 - Yanıtla

   Black Friday ve Cyber Monday kampanya döneminde alınan hostinglerin aktifleştirme süreci uzayabiliyor. destek@hostgator.com.tr Hasan Beye konu ile ilgili mail atmanızı rica ederim. Yardımcı olacktır.

 3. freeaforizma 09:36 de 25/02/2014 - Yanıtla

  Merhaba;
  Bir konuyla ilgili yardımınızı rica edecektim. hostgator alan adımı onaylandı, ancak “alanadi.com/cpanel” yazdığımda tekrar geçici olarak tabir ettiğiniz “https://gator139.hostgator.com:2083” adresine tekrar yönlendiriyor. neden “alanadi.com/cpanel” de kalmıyor? böyle olması bir sorun doğururmu? bunu nasıl düzeltip “alanadi.com/cpanel” olarak ayarlayabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

 4. Aleksi 18:54 de 18/01/2014 - Yanıtla

  Merhaba,

  Ben hosting+alan adı aldım. Sipariş ödemelerini yaptım, orada da alan adım görünüyor.. Zaten kurulum da yapıldı. Fakat alan adımı yazıp girince website-unavailable.com’a yönlendiriyor. Neden hala açılmadı?

  Ayrıca .com alan adı sipariş verdim, bu açıldımı diye kontrol ederken az önce satınalınabilir olan .org uzantılısı birden satın alındı. (benim domain adım ile aynı) imkanı yok yani benim domaini o sırada başkası almış olamaz .org uzantılısını çünkü zor bir isim, hostgator bu konuda bir uyanıklık yaptı ama ne

  • kutlay 15:11 de 21/01/2014 - Yanıtla

   Alan adınızı belirtebilirmisiniz. Hostgator direkt olarak domain firması değildir. Hosting firmasıdır. Alan adı hizmetini ek olarak vermektedir. Alan adınızı daha önce bir Türk yada yabancı bir yerde boşta diye aratmış olabilirsiniz. http://www.createwebsitehow.com/alan-adi-domain-sorgulama.html detaylara bakabilirsiniz.

Siz de fikrinizi belirtin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.