hostgator-paket-degistirme Hostgator Paket yükseltme Hostgator Paket düşürme Hostgator hesap iptali  Hostgator Paket değiştirme:

Hostgator den aldığınız hosting paketinizi değiştirmek isteyebilir, daha üst paketlere yükseltebilir ya da daha az özellikli bir pakete düşürebilirsiniz. Bu işlemler için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Hostgator Paket yükseltme (Upgrade):

 

Paylaşımlı Web hosting paketleri arasında, Reseller (Bayi) paketleri arasında ve Paylaşımlı Web hosting paketlerinden Reseller (Bayi) paketlerine yükseltme yapmak için Türkçe paket yükseltme formu ya da İngilizce paket yükseltme formunu doldurmanız yeterlidir. Talebiniz alınacaktır. Yardım almanızı da tavsiye ederiz.

Paket yükseltme sonucunda yansıyacak fiyat sadece aradaki fark kadar olacaktır. Örnek olarak yıllık web hosting paketi aldınız ve 8. ayda reseller paketlerinden birine geçmek istediniz. 4 aylık fiyat farkı talep edilecektir.

Web hosting paketleri arasında yükseltme yapmak istediğinizde örnek olarak Baby paketten Business pakete geçmek istediğinizde sunucunuzda, DNS ayarlarınızda bir değişim olmayacak, addon (ek) alan adları, tüm site içeriği, mail hesapları ile birlikte daha fazla özellikli bir pakete geçiş yapmış olacaksınız.

Reseller paketleri arasında da yükseltme yaptığınızda da daha fazla disk ve trafik miktarı kullanma imkanınız olacaktır. Bir işlem yapmanıza gerek kalmadan aktarım yapılacaktır.

Web hosting paketinden Reseller paketine geçiş yapmak istediğinizde sunucunuz, ip adresiniz, DNS ayarlarınız değişecektir. Bu yüzden Transfer işlemleri yapmanız gerekecektir. Addon domainlerinizide aktarabilir ve Reseller paketinizde her biri için ayrı Cpanel olmasını isterseniz, 30 adede kadar ücretsiz yapılabilmektedir.

 

Windows hosting paketleri arasında geçiş yapmak isterseniz, sales@hostgator.com mail atmalı geçiş talebinizi belirteceğiniz bir ticket açmalısınız.

Vps paketleri arasında yükseltme yapmak için VPS paket yükseltme formunu doldurmanız gerekmektedir. VPS in tipini değiştirmek isterseniz örnek Cpanel den Plesk panele sunucunuz değişecek ve transfer işlemi yapmanız gerekecektir. Aynı tip de kalırsanız bir değişiklik olmadan paketiniz yükseltilecektir.

Reseller paketten VPS veya Dedicated pakete geçiş yapmak isterseniz, yeni bir paket alıp transfer işlemi talebi yaptıktan ve işlemler tamamlandıktan sonra eski paketinizi iptal etmelisiniz. Bunun için herhangi bir yükseltme formu yoktur.

Hostgator paket yükseltme ile ilgili daha detaylı bilgilere Hostgator yardım sayfasında ‘Hesabımı daha iyi bir plana nasıl yükseltebilirim?‘ ‘Paketimde Düşürme veya Yükseltme Yaptığımda Sunucum Değişecek mi?’, ‘HostGator Website Transfers’ makalelerinden bakabilirsiniz.

Hostgator Paket düşürme (Downgrade):

Paylaşımlı Web hosting paketleri arasında ve Reseller (Bayi) paketleri arasında daha düşük bir pakete geçmek için Türkçe paket düşürme formunu ya da İngilizce paket düşürme formunu doldurmanız yeterlidir. Talebiniz alınacak ve gerekli işlem yapılacaktır.

Paket düşürme talebiniz için $10 işlem ücreti alınacaktır. Kullandığınız paketin süresi bitmeden paket düşürme talebiniz olursa aradaki fiyat farkı ödenmeyecektir. Sadece hosting paketi aldıktan 45 gün içinde bu şekilde bir değişiklik yapmak isterseniz, iade kapsamında ödeminizi alabilirsiniz.

Reseller paketten Web hosting pakete, VPS paketten Reseller pakete ve Dedicated paketten her hangi bir alt pakete geçiş yapmak için yeni bir hosting paketi alıp transfer işlemlerinizi yaptıktan sonra diğerini iptal etmeniz gerekmektedir.

Vps paketleri arasında düşürme yapmak için VPS paket düşürme formunu doldurmanız gerekmektedir. VPS in tipini değiştirmek isterseniz transfer işlemi yapmanız gerekecektir. Aynı tip de kalırsanız bir değişiklik olmadan paketinizi düşürebilirsiniz.

Daha detaylı bilgileri Hostgator yardım sayfasında ‘How do I downgrade my hosting account?’ makalesinde bulabilirsiniz.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •