Alan adınızı aldınız sıra geldi hostinge peki Hosting alırken nelere dikkat etmek gerekiyor; sunucu – data center kalitesi, disk alanı, trafik miktarı, mail hesap sayısı, mail kotası, up time oranı, CPU izni,  güvenirlilik, fiyat performansı, müşteri destek kalitesi, yönetim paneli, para iade garantisi… liste uzayıp gidiyor. En uygunu seçmek gittikçe zorlaşıyor. Bu yazımızda Hostgator nasıl bu hizmetleri sağlıyor, ne gibi farkları var aktarmaya çalıştık.

Türkiye’ de hizmet veren hosting firmalarının sunucuları Türkiye’ de yer alan veri merkezlerinde yer almaktadır ve Türk Telekom omurgasına bağlıdır. Veri merkezleri alt yapıdaki yetersizliklerden dolayı yerel bir çok arıza ile karşılaşmakta bu da sunucuların verimli çalışmasını engellemektedir. Yabancı hosting firmaları uluslarası deneyime sahip en son teknolojik network alt yapısına sahip veri merkezleri ile çalışmaktadır. Hostgator sunucularının yer aldığı veri merkezleri; IBM firmasına ait olan Softlayer, Ace datacenter ve Cyrusone firmalarıdır.

Türkiye’deki herhangi bir hosting firmasından hosting almak istediğinizde karşınıza bir çok özellik içeren hosting paketleri çıkacak; sınırlı web alanı, sınırlı trafik, kotalı email hesabı, sınırlı veri tabanı, tek bir alan adı yada bir kaç adet alan adı host etme izni derken ne alacağınıza karar vermek zorlaşır.  Hostgator de temel paket olan web hosting paketlerinde dahi bu sınırlamalar bulunmamaktadır. Tabi hiç sınır yoktur değil, günlük 10 bin – 15 bin tekil ziyaretçi alan siteleriniz için  Hostgator sınırsız web hosting paketleri yeterli olacaktır. Daha fazla ziyaretçi almanız durumunda ve daha farklı ihtiyaçlarınız olması durumunda, Windows Hosting, reseller hosting, vps hosting, dedicated server hizmetlerinden birini seçmeniz gerekecektir.

 

Ayrıca hosting paketini Türkiye de yıllık alma zorunluluğu varken Hostgator den hosting paketini aylık alabilir, hostinge ihtiyacınız kalmadığında istediğiniz zaman hesap iptali yapıp hesabınızı kapatabilirsiniz.

Peki, Türkiye’de hosting hizmeti veren firmaların hiç mi avantajı yok; Türkçe destek ve Türkçe kontrol paneli gibi artıları var. Hostgator de bunlara karşılık; Türkiye’den hizmet verircesine Türk çalışanı Hasan K. ile Amerika dan Türkiye saati ile akşam 16:00 – 1:00 arası Türkçe canlı destek vermektedir. Gönderdiğiniz Türkçe ticketlara ve destek@hostgator.com.tr mail adresine ileteceğiniz yardım maillerine Türkçe cevap yazmaktadır. Cpanel hosting kontrol panelini de Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Hostgator Türkiye Facebook sayfasından da iletişim kurabilir, gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Linux hosting için Dünya’da kabul görmüş en kolay ve kullanışlı Cpanel hosting kontrol paneli Türkçe kullanabiliyorsunuz. Sitelerinizin Amerika yerine Hollanda – Amsterdam‘da Softlayer veri merkezinde yer alan Avrupa daki data center da yer almasını isterseniz, data center değiştirme formunu doldurmanız yeterli oluyor. Ayrıca Türkiye’de hiç bir firmada olmayan koşulsuz 45 gün para iade garantisi vermektedir.

Mevcut hosting firmanızdan memnun değilmisiniz, Hostgator sitelerinizi tüm verileriyle ücretsiz transfer etmektedir. Hostgator den hosting paketlerinden birini aldıktan sonra transfer formunu doldurarak, hosting taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hostgator de sınırsız alan adı ekleme, sınırsız e-mail hesabı, %25 cpu limiti çerçevesinde sınırsız web alanı ve trafik kullanmanın rahatlığına kavuşuyorsunuz.

 

Hostgator tüm bu avantajlarıylaWordPress, Joomla web siteleri, Opencart, Magento alt yapılı eticaret siteleriPhpBB, SMF, bbPress forum siteleri, flash siteler, dizin siteleri, bilgi verme amaçlı siteler, haber siteleri, oyun siteleri gibi tüm ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Hosting paketinize karar verdiğinizde, Hostgator kuponlar ile %25 indirim avantajından yararlanabilirsiniz.

Yapmanız gereken web hosting aldıktan sonra alan adınızın DNS‘ lerini Hostgator’in size gönderdiği kurulum mailindeki DNS’ler ile değiştirmek. Alan adı yönlendirme işlemi sonrasında Cpanel kontrol paneli ile hostinginizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •