Hostgator den hosting alma sonrasında hesabınız kurulup siteniz açılsa da siteniz Suspended (askıya alma – pasifleştirme) edilebilir ve Hostgator, güvenlik amacıyla sizden kimlik doğrulaması, kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartı doğrulaması isteyebilir. Paypal ile ödeme yaptıysanız kimlik doğrulaması yeterlidir. Bunun sebebi alım esnasında belirttiğiniz bilgilerin tam, eksiksiz ve doğru doldurulmamış olması olabilir. Bununla birlikte hiçbir sebep olmasa da rasgele yeni siparişler arasından seçilmeniz nedeniyle de doğrulama istenebilir.

hostgator-suspended-olma hosting alma Hostgator suspended Hostgator ödeme

Bu durumda Verification Needed (Doğrulama gerekli) şeklinde bir mail gönderilecektir. İngilizce gelen mail ve Türkçesi yazımızda iletilmiştir.

 

Bu maile cevap olarak ekte dosya şeklinde kimlik fotokopinizi ve kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartının son 4 hanesi hariç diğer rakamlarını kapatarak taranmış fotokopilerini, sanal kredi kartı ile ödeme yaptıysanız bankanızın online hesabındaki ekran görüntüsünü göndermeniz gereklidir.  ‘ i send my informations at attached files for verification. Please active my account.’ (Doğrulama için gerekli bilgiler ektedir, hesabımı lütfen aktif edin.) şeklinde yazıda yazabilirsiniz. Maili ayrıca onay@hostgator.com.tr adresine de gönderebilirsiniz.

Mailde sizden ayrıca adres, telefon gibi eksik olduğunu düşündükleri bilgileri de yazmanızı isteyebilirler. Bunları da iletmelisiniz.

Eğer Hostgator kimlik doğrulama işlemini yapmazsanız siteniz Suspended (askıya alma – pasifleştirme) olmaya devam edecektir ve sitenize girmek istediğinizde Suspendedpage sayfasına yönlendirileceksiniz. Kimlik doğrulama işlemini mail geldikten 48 saat içinde yapmazsanız, ödemeniz otomatik olarak iade edilecektir. Hesabınızı aktif etmek için sizden tekrar ödeme talep edilecektir. Hostgator Billing – Fatura sisteminden ödemeyi yapabilirsiniz.

Kimlik doğrulama ilgili detaylara Hostgator yardım sayfalarından da ulaşabilirsiniz.

http://support.hostgator.com.tr/articles/billing/why-do-i-have-to-verify-my-new-order

 

http://support.hostgator.com/articles/billing/why-do-i-have-to-verify-my-new-order

Daha sonrasında ödemenizin 10 gün gecikmesi durumunda da siteniz Suspended edilebilir. Hostgator Ödeme gecikmesi yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz.

Yeni alım esnasında ve sonrasında da yardım taleplerinizi Türkçe canlı destek ve Ticket sistemi (mail) ile iletebilirsiniz. Türkçe yardım alabilirsiniz.

 

Verification Needed Mail:

We are available to help you 24/7, so please feel free to call us at your convenience.

Thank you for your order with HostGator.com!

Your web site may be in violation of our Terms of Service. Please review our terms at http://www.hostgator.com/tos.shtml

In order for us to setup your account, we will need you to call us and verify your account.

If you are unable to call us, you can also respond to this ticket with a scanned copy of a Photo ID such as a passport, or drivers license. In addition to a photo ID, please include a scanned copy of the credit card that was used in your account purchase (assuming you purchased a hosting account with a credit card). For security purposes you can mask off all the digits of the card number except for the last 4 digits.

Please provide us with the above requested information at your earliest convenience to ensure that your account with HostGator is setup as soon as possible.

We apologize for any inconveniences that may result from this process. This extra verification is done for your security and is done to ensure that your order is not fraudulent. The web hosting industry unfortunately has a high rate of fraudulent orders and this sort of verification helps us drastically reduce fraud and help ensure our customers remain secure.

We are available to help you 24/7, so please feel free to call us at your convenience.

 

Kimlik Doğrulama Maili:

Hostgator.com den siparişiniz için teşekkürler!

Web siteniz hizmet servis şartlarını ihlal etmiş olabilir. Hizmet şartlarına http://www.hostgator.com.tr/tos/tos.php den bakabilirsiniz.

Hesabınızı kurabilmemiz için bizi aramanız yada hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir.

Eğer arama imkanınız yoksa bu ticket maile cevap olarak Fotoğraflı kimlik belgesinin veya ehliyet belgesinin taranmış fotokopisini ayrıca hosting hesabı alırken kullandığınız kredi kartının (alım esnasında kredi kartı kullandıysanız) güvenlik amacıyla rakamlarının son 4 hanesi hariç gizlenmiş şekilde taranmış fotokopisini gönderebilirsiniz.

Lütfen, Hostgator hesabınızın en hızlı zamanda kurulabilmesi için belirtilen bilgileri sağlamanızı talep ederiz.

Bu işlemden dolayı rahatsızlık verdiğimiz için özür dileriz. Bu ekstra doğrulama sizin güvenliğiniz için ve siparişinizin doğru olduğunu teyit etme amacıyla yapılmaktadır. Web Hosting sektöründe yoğun bir şekilde doğru olmayan siparişler olabilmekte bu şekilde kimlik doğrulama talebimiz ile doğru olmayan siparişleri engellemekteyiz. Müşterilerimizin güvenliğini arttırmaktayız.

7/24 yardım talep edebilir ve bizi arayabilirsiniz.

 

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •